Qindra aktivistë protestuan sot në Paris, kundër vizitës së planifikuar të kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu të dielën në Francë.

Demonstruesit bartnin flamuj palestinezë dhe thërrisnin kundër vizitës së tij në Francë dhe kundër vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit.