Niseni ditën me këtë lëng për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë:

Përbërësit:

65% e njerëzve humbin peshë kur hanë vezë për mëngjes!

1 dardhë

2 lugë gjelle speca jeshile të grira hollë

¼ kupë me kastravec të prerë në feta të holla

1 kupë gjethe spinaqi

¼ avokado

1 kupë qumësht bajamesh me vanilje

¼ kupë pluhur bizele pa sheqer

1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të copëtuar

1 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në shtrydhëse. I shtrydhni mirë derisa të formohet një masë homogjene, më pas e kaloni në gotë. Lëngu është më i mirë nëse ftohet në frigorifer për 5-10 minuta.