Manchester City i Pep Guardiolës është duke marshuar drejt titullit kampion në Premierligë, pas fitores 1-2 ndaj Manchester Unitedit.

Kjo ishte fitorja e 14-të radhazi në Premierligë, duke thyer rekord kështu si skuadra e parë që shënon kaq fitore në një sezon.

14 fitore kishte arritur edhe Arsenal në vitin 2002, por 13 i kishte shënuar në sezonin 2001-2002 dhe një tjetër në sezonin 2002-2003.