​Steven N’Zonzi do të largohet nga Sevilla gjatë afatit kalimtar të dimrit

Mesfushori francez, Steven N’Zonzi po ka probleme me trajnerin në Sevilla dhe gjatë janarit do të largohet nga La Liga.

Për të interesim ka shprehur skuadra angleze, Arsenal, e cila është gati të paguajë 35 milionë euro.

Por, ata do të kenë konkurrencë të fortë, pasi Sky Sport shkruan se në garë për francezin ka hyrë edhe kampioni i Italisë, Juventus.