Ajo është një nga këngëtaret më të preferuara kjo në saj të vokalit të saj brilant, por edhe të energjisë.

Gjithashtu për publikun ka shpesh mjaft interes edhe jeta private e këngëtares Aurela Gaçe.

Këtë herë ajo ka publikuar në rrjete sociale një video ku shfaqet vëllai i bashkëshortit të saj Skerdit, e dashura e tij këngëtarja Gerta Mahmutaj dhe për surprizë edhe mamaja e Skerdit.

“Ja keshtu jemi ne familja . Mami i Skerdit tim, mbeshtet djalin tjeter Xhon ne perkusion edhe te dashuren e tij Gerta Mahmutaj . Une nusja xhiroj,”-përfundon Aurela në rrjete sociale.