Një situatë e paprecedentë ka ndodhur me Skënderbeun gjatë kthimit nga Zvicra në Tiranë

Klubi korçar ka udhëtuar me avion nga Berna në Prishtinë, mirëpo autoritetet kosovare nuk kanë pranuar në aeroport që Bakari Nimaga dhe Benyam Demte të vijojnë rrugëtimin drejt Shqipërisë për shkak të një problem në dokumentacion.

“Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta pranë Skënderbeut se lojtarët janë rikthyer edhe një herë në Zvicër.

Kjo ngjarje kishte ndodhur pas ndeshjes së mbrëmshme ndërmjet Young Boys dhe Skënderbeut në kuadër të fazës së Grupeve të Europa League.

 

Global