Endri dhe Stefi Prifti janë dy vëllezërit korçarë më të njohur në skenën shqipatre.

Kënga dhe arti janë pjesë e pandarë e familjes së tyre. Në hapat e tyre është duke ecur dhe vajza e madhe e Stefit, Maria.

Ajo tashmë është afirmuar si një soprano.

‘Teta Albana (motra jone) e emocionuar me mbesen e saj.Nje koncert i paharruar per vajzen time Maria dhe publikun artdashes korçar. Ju faleminderit gjithe pjesemaresve ne kete koncert! Profesore dhe njerez te artit, miq dhe dashamires te muzikes klasike.Me ka mbetur peng qe nuk u ndodha te perjetoja emocionet dhe dashurine tuaj ndaj vajzes time, sopranos Maria Prifti.’ ka shkruar Stefi në foton e publikuar dhe ka treguar për të gjithë fansat se sa krenar e kabër të ndjehet vajza e tij e madhe.

Veç krenarisë për të bijën Stefi na ka prezantuar dhe me motrën e ti, Albanën e cila ka qenë afër mbesës së saj në këtë ditë të rëndësishme.

Global