Ndonjëherë natyra nuk është edhe aq bujare, por për fat të mirë ne kemi një zgjidhje krejtësisht të natyrshme për ato që ëndërrojnë të kenë gjoksin më të madh.

Me këtë farë të veçantë mund të rrisni madhësinë e gjoksit deri në dy numra.

Kjo farë mund të gjendet në çdo dyqan për ushqime të shëndetshme, është i pasur me proteina, minerale dhe vitamina. Ajo ofron shumë efekte të mira për shëndetin dhe është shumë ushqyese.

Fenugreek mund të përdoret meshkujt e femrat për infeksionet e fytit, mushkërive dhe sistemit të frymëmarrjes në mjekësinë perëndimore. Ajo stimulon veshkat dhe mushkëritë. Është e mirë kundër alergjive dhe etheve.

Fara fenugreek mund të ndihmojë në rritjen e masës së gjoksit. Këto fara kanë një përqendrim të lartë të estrogjenit që ndikojnë në rritjen e gjinjve. Kjo farë mund të përdoret në dy mënyra: Përmes masazhimit dhe çajit.

Për masazh

Në një gotë me ujë vendosni farat e fenugreek dhe i lini ato tërë natën. Ditën tjetër, masazhojini gjinjtë tuaj me ujin e tyre.

Si çaj

– 1 filxhan ujë të ftohtë
– 2 lugë gjelle fara fenugreek

Përdorimi

–    Në një xhezve të vogël vendosni ujë dhe farat e fenugreek. I lini të ziejnë për 20 minuta. Në fund e hiqni nga zjarri dhe mund ti shtoni pak limon ose mjaltë sipas dëshirës.

–    Nuk duhet të pini më shumë sesa dy gota në ditë. Kjo farë përmban diasgein, një substancë që vepron si viagra prandaj e bën të përsosur për t’u përdorur nga burrat.