Prodhuesi i fanellave të Barcelonës, Nike, ka reklamuar fanellat e klubit me emrin e organizatorit të Liverpoolit, Philippe Coutinho, në pjesën e prapme.

Coutinho ka qenë cak i disa tentimeve të dështuara të Barcelonës gjatë verës dhe ka qenë i lidhur për një kalim tek klubi në janar, transmeton Koha.net.

Një postim, që më vonë u fshi, në uebfaqen e Nike-s, shkruan: “Philippe Coutinho është gati të ndezë Camp Noun”.