Gennaro Gattuso ka motivuar futbollistët e tij para derbit “Della Madonnina” përball Interit.

Trajneri i Milanit ka dhënë një deklaratë të shkurtër para lojës, ku ndër të tjera ai ka porositur lojtarët e tij duke kërkuar nga ta angazhim maksimal nga skuadra e tij, përcjell Sovrani.info

“Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë”.

“Është si një finale e Kampionatit botëror”, deklaroi Gattuso.

Kujtojm që ndeshja debi mes Milanit dhe Interit zhvillohet nesër (e merkurë)  e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.