Kënga Magjike” po jep sonte natën finale, ku po ndahen shumë çmime.

E ndër çmimet me të rëndësishme të këtij festivali, është ajo “Best Female” dhe “Best Male” shkruan lajmi.net

Në kategorinë “Best Female” ishin të nominuara tri këngëtare, dy të cilat janë shumë të famshme.

Njëra është Elhaida Dani e tjera Anxhela Peristeri. Fituesja e “Best Female” është Anxhela Peristeri. Ndërsa, çmimin “Best Male” e fitoi Mentor Haziri.