Yuto Nagatomo thotë se Samir Handanovic është miku i tij më i mirë në skuadrën e Interit, megjithëse japonezit s’i kanë lënë mbresa zakonet e tij të gjumit.

Përfaqësuesi japonez u paraqit mbrëmë në “Inter Drive” në Inter Channel, ku diskutoi për trajnerin dhe bashkëlojtarët në Inter, transmeton Express.

“Bashkëlojtari më i mirë është Handanovic”, ka thënë Nagatomo.

“Ai nuk qesh asnjëherë gjatë ndeshjeve sepse është i fokusuar, por qesh më pas dhe se si”, shtoi ai.

Ai foli edhe për zakonet e gjumit të sllovenit, të cilat s’e lënë atë të shohë futboll në mbrëmje.

“Problemi është se ne banojmë bashkë dhe ai fle prej orës 20:00, por unë dua të shikoj futboll”, ka shtuar ai.