Jose Mourinho nuk ka dashur të flas shumë për incidentin në zhveshtore pas derbit ndërmjet Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt, ndeshje të cilën e humbën 1:2

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka quajtur si problem të edukimit festimin e lojtarëve të Cityt, që në fund shkaktoi edhe incident.

“E vetmja gjë që dua të them është se incidenti ishte çështje e diversitetit: diversitet në sjellje, diversitet në edukim”, tha fillimisht portugezi.

“Asgjë më shumë se sa aq. Kjo është e gjitha që do të them”.