Jose Mourinho e ka pranua se Henrikh Mkhitaryan mund të luajë në ndeshjen ndaj Bristol City në Carabao Cup

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka dhënë disa indikacione se Henrikh Mkhitaryan do të kthehet për të luajtur sërish për skuadrën e tij.

Ai tha se Mkhitaryan mund të përfshihet në skuadër ndaj Bristol City në Carabao Cup.

“Na duhet ta marrim ndeshjen shumë seriozisht, por do të bëjë disa ndryshime dhe është e mundshme që Mkhitaryan të jetë i përfshirë”, tha portugezi gjatë konferencës për media.

“Për momentin jemi duka luajtur me Mata, Lingard, Rashford, Martial dhe Lukaku, ndërsa në bankë janë Ibrahimovic ose njëri nga Martial ose Rashford:, vazhdoi ai.

“Nuk ka vend për të gjithë sepse më duhet të kem balancë në bankën rezervë