Zbuloni se cila shenjë është e juaj në horoskopin kinez. Shenjën tuaj për horoskopin kinez mund ta gjeni ne bazë te vitit te lindjes suaj këtu me poshtë.

 

Miu: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Bualli: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tigri:1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Lepuri; 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Dragoi: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Gjarperi: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Kali: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Dhia: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Majmuni: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Gjeli: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Qeni: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Derri: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Ky është parashikimi i Horoskopit Kinez për muajin Dhjetor.

Miu

Te dashuruarit kane për te pasur një muaj shume te veçante. Ata do reflektojnë me kujdes dhe do i zgjidhin disa mosmarrëveshje Beqaret kane për te pasur një muaj shume emocionues dhe te mbushur me surpriza te jashtëzakonshme. Me siguri qe ata do e ndryshojnë statusin shpejt. Shëndeti do lere shume për te dëshiruar. Nuk do jeni ne formën e duhur dhe mund te keni here pas here shqetësime nga barku, koka dhe nga këmbët. Ne planin financiar do keni me shume fat nga me pare dhe mund te kryeni edhe disa transaksione qe kurrë nuk keni mundur t’i bëni. Ne pune gjerat do ju ecin edhe me mire nga sa kishit menduar, citon Opinion.

Bualli

Gjate këtij muaji do jeni shume me te kthjellet ju te dashuruarit dhe do arrini te rivendosni komunikimin ne çift. Do sqaroni edhe disa mosmarrëveshje te hershme për te cilat atëherë nuk mendonit se mund t’i zgjidhnin kurrë. Buzëqeshja do rikthehet. Beqaret do dashurohen koke e këmbë pas dikur dhe do fillojnë qe javën e pare një lidhje. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla, por ato do kalojnë pas javës se dyte. Djegia e stomakut do jete me e shpeshta. Financat do jene te paqëndrueshme gjate gjithë kohës. Ne pune do i kaloni lehtësisht pengesat dhe do arrini shpejt atje ku dëshironi.

Tigri

Shumica prej jush do kenë fat dhe sukses ne planin sentimental gjate gjithë muajit. Do jeni edhe me te vendosur për te mbajtur një klime sa me te ngrohte dhe do toleroni here pas here. Edhe beqaret do jene me fat dhe do fillojnë një lidhje te ngrohte e te qete. Shëndeti do ketë shqetësime te shpeshta, por pa ndonjë pasoje te mëvonshme. Ne planin financiar edhe sikur te shpenzoni shume gjendja do mbetet serish e kënaqshme pasi do keni mbështetjen e familjareve dhe mund te merrni ndonjë trashëgimi. Ne pune do keni shume besim tek vetja dhe me pak sakrifica do arrini atë qe dëshironi. Durimi gjithashtu do jete një virtyt i çmuar.

Lepuri

Do jeni shume te paduruar këtë muaj ju te dashuruarit dhe kjo gjë do ju shtyje drejt gabimeve te njëpasnjëshme. Mundohuni nga ana tjetër ta dëgjoni me më shume vëmendje partnerin dhe te mos bëni gjera qe atij nuk i pëlqejnë. Beqaret nuk duhet te nxitohen për axhe sepse ditët me e me fat do jene gjate javës se fundit. Shëndeti mund te ketë shqetësime te vogla si pasoje e nervozizmit dhe ankthit. Për sa iu përket financave, do ju duket shume sforcim për t’i mbajtur te stabilizuara. Ne pune nuk do arrini sukses nëse i bëni vete gjerat. Bashkëpunoni me koleget dhe do arrini me shume nga sa mund ta mendoni.

Dragoi

Muaji do filloje i stuhishëm për te dashuruarit dhe ne disa momente mund te ndiheni shume keq. Për fat disa te afërm do ju ndihmojnë te reflektoni dhe t’i shihni gjerat me një sy tjetër. Pas datës 10 do filloje te rilinde dielli. Ata qe janë vetëm do e kenë shume te vështirë t’i mendojnë gjerat ndryshe nga sa kane bere deri tani dhe do kenë edhe frike te afrojnë dike pas vetes. Gjendja shëndetësore ne shume momente do jete e trazuar dhe delikate, por nëse ushqeheni me mire dhe nuk neglizhoni asnjë shqetësim, situata do normalizohet shpejt. Buxheti do jete delikat dhe vetëm mbështetja e te afërmve do ju nxjerre nga vështirësitë. Ne pune do keni me shume vështirësi sidomos nëse jeni ne një detyre te re.

Gjarpri

Gjate këtij muaji do keni aq shume probleme me partnerin saqë lumturia do ju duket diçka e paarritshme. As njeri e as tjetri nuk do hape rruge kështu qe debatet do jene te vazhdueshme. Beqaret me shume gjase do afrohen me një person nga një shtet i huaj qe fillimisht do ju duket ndryshe nga vetja, por shume shpejt do ju behet i pandashëm dhe do ua mbushe zemrën plot. Shëndeti nuk do ketë asnjë problem te madh, përkundrazi do ndiheni edhe me te qete. Ne planin financiar duhet te jeni sa me diplomate ne mënyrë qe ta mbani situatën nen kontroll. Ne pune vërtet do lodheni, por me pas gjithçka do jete me e qete dhe do keni me tepër përfitime. Pas shiut lind gjithmonë dielli.

Kali

Ka shume mundësi qe ketë muaj t’i zhgënjeni ata qe keni ne krah dhe ata njëkohësisht t’iu zhgënjejnë ju. Asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si kishit ëndërruar gjithë këto kohe. Beqaret duhet te jene me te gatshëm për te dale neper takime sepse vetëm ashtu do mund te gjejnë personin e përshtatshëm. Shëndeti nuk do jete shume i keq, por gjithsesi javën e pare do keni shqetësime te ndryshme. Buxhetin do e keni vete ne dore dhe prej sjelljes tuaj do varet vazhdimësia. Ne pune do keni vështirësi te njëpasnjëshme dhe shpesh do gjendeni edhe para udhëkryqesh. Flisni me koleget me te besuar dhe kërkojuni ndihme.

Dhia

Me shume gjase gjate këtij muaji keni për te pasur debate e probleme ju te dashuruarit. Do keni ide tërësisht ndryshe mbi jetën dhe do doni qe gjithçka te behet siç doni ju. Beqaret nuk do jene shume te logjikshëm dhe ka mundësi te bëjnë gabime ne përzgjedhjen e personit qe do e mbajnë ne krah. Ne planin financiar vështirësitë kane për te qene te vazhdueshme. Pa ndihmën e familjareve nuk keni për t’ia dale dot. Gjendja shëndetësore here pas here do japë shqetësime, megjithatë ne tërësi nuk do keni probleme serioze. Ne pune asgjë nuk ka për te qene e lehte, por po nuk tentuat nuk keni për ta mësuar ne mundeni ta arrini apo jo.

Majmuni

Ata qe janë ne një lidhje do kenë një muaj te këndshëm dhe te mbushur me emocione pozitive. Ndjenjat do i shprehin pafund dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithë kohës. Beqaret ka mundësi te afrohen pas disa personave me te mëdhenj ne moshe, por shume te logjikshëm dhe te dashur. Gjendja shëndetësore do jete e kënaqshme. Do keni rezistence te mire fizike dhe morale. Buxheti do lere për te dëshiruar. Shpenzoni me maturi sepse ne te kundërt keni për te mbetur vetëm. Jeta profesionale do ketë vetëm përmirësime. Do ndiheni me fat gjate gjithë kohës dhe mund te pranoni edhe një detyre te re qe do iu propozohet.

Gjeli

Këtë muaj do përballeni me goxha probleme juve qe jeni ne një lidhje. Mire është qe te ruani sa te mundni qetësinë, pasi nëse alarmoheni dhe e ngrini zërin vetëm sa do e përkeqësoni situatën. Beqaret do ndihen gati ta ndryshojnë statusin e tyre dhe do përfitojnë nga propozimet qe do marrin. Shëndeti here pas here do ketë shqetësime. Nuk do keni mbrojtje te mire imunitare dhe mund te prekeni nga virozat. Dietat shmangini sa me shume. Financat do jene te qëndrueshme, por mos prisni përmirësime. Ne pune vërtet do përballeni me vështirësi e sfida te mëdha, por ato do ju bëjnë me te forte dhe do arrini majat.

Qeni

Jeta ne çift nuk do jete gjithë kohës e mire këtë muaj kështu qe kujdes me çdo hap qe do hidhni. Shmangni kokëfortësinë dhe tregohuni pak me liberale. Beqaret do enden sa andej këndej dhe vetëm javën e fundit do mund te gjejnë një person qe do ju përshtatet. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla, por qe do kalojnë shpejt fale përkujdesjes se madhe qe do tregoni gjithë kohës. Për financat do jete muaj me fat. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm ne një mënyrë te habitshme. Ne pune do merrni komplimente dhe shpërblime për gjithçka qe keni arritur. Bravo për iniciativat dhe këmbënguljen.

Derri

Klima yjore do jete aq e mire gjate këtij muaji saqë do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe do ndiheni pafundësisht te lumtur. As nuk e kishit imagjinuar ndonjëherë se gjerat do ju ecnin kaq mire. Beqaret nga ana tjetër duhet te mos nxitohen për asgjë sepse jo te gjithë personat janë ashtu si duken ne pamje te pare. Me mire le te bëjnë edhe pak durim sesa te bëjnë gabime e te lëndohen. Shëndeti do jete me i qëndrueshëm, megjithatë serish nuk do mungojnë shqetësimet e vogla. Sektori i financave do jete gjithë kohës i trazuar dhe jo ne gjendje te favorshme. Ne pune duhet te tregoheni te kujdesshëm dhe te mateni disa here para se te veproni.