Prej 1 dekade Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo po e bëjnë “magjike” përballjen mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Në fushë do të jenë 10 “Topa të Artë” ndërsa argjentinasi është golashënuesi më i mirë në gjithë historinë e “El Clasicove”.

Në sezonin 2011-2012 ishte Lionel Messi ai i cili gjunjëzoi Cristiano Ronaldon ndërsa më pas shënoi.