Gigio Donnaruma nuk ka mundur të përballojë presionin e tifozëve të Milanit të cilët e kanë vërshëllyer dhe ofenduar përpara fillimit të ndeshjes Milan-Verona.

Portieri 18-vjeçar shpërtheu në lot në dhomat e zhveshjes ndërsa për ta qetësuar ka ndërhyrë kapiteni i Milanit, Bonucci.