Modric është shpallur lojtari më i mirë i turneut të Kupës së Botës për Klube.

Real Madridi e ka mposhtur 1:0 Gremion për ta fituar Kupën e Botës për Klube. Në gjysmëfinale dhe finale shkëlqeu mesfushori, Luka Modric, që u zgjodh lojtari më i mirë i turneut.

Ronaldo u zgjodh si i dyti më i mirë, që realizoi dy gola në këtë turne, një në gjysmëfinale dhe sonte të vetmin në fitoren kundër Gremios