Mbrëmja e sotme rezervon një nga sfidat më të shumëpritura të futbollit europian, derbin Milan-Inter,

Derbi i Madoninës do të luhet në orën 20:45 në “San Siro” dhe është i vlefshëm për fazën çerekfinale të Kupës së Italisë. Fituesi i përballjes së dy ekipeve të Milanos do të luajë në gjysmëfinale me Lazion.

Për sfidën e mbrëmjes së sotme të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat.

Image

Image