Urimi më i vecantë për sulmuesin francez erdhi kur legjenda e boksit, Mike Tyson.
Karim Benzema gjatë ditës së djeshme ka pasur ditëlindjen dhe ka mbushur 30 vjet.

Sulmuesi francez e festoi atë me familjen e tij në Madrid, teksa gjithashtu ka marrë urime të shumta si nga klubi ashtu edhe nga bashkëlojtarët dhe miqtë e tij më të mirë.

Urimi më i vecantë për sulmuesin francez erdhi kur legjenda e boksit, kampionit i shumëfishtë botëror i boksit, Mike Tyson i uroi atij ditëlindjen me një mesazh.