Tashmë dihet se edhe zyrtarisht ish- sulmuesi i Milanit dhe Real Madridit Leite Kaka ia dhënë lamtumirën e fundit futbollit të luajtur, transmeton Sovrani.info.

Të panumërta ishin mesazhet e ruimit nga figurat më eminente të futbollit dhe në mesin e tyre nuk mungoi as Carlo Ancelotti i cili kishte punuar me të tek Milani.

Ja mesazhi i postuar nga Ancelotti në rrjetin social Twitter.

“Kemi ndarë së bashku një kohë të mrekullueshme. Ishte krenari të punojmë së bashku. Paç fat në kapitullin tjetër të jetës.”