Bashkëshortja e aktorit të njohur shqiptar që ndërroi jetë sot në mëngjes ka bërë një postim në llogarinë e saj në “Facebook”.

Afërdita Peci ajo ka shprehur trishtimin dhe dhimbjen e madhe që ndien pas humbjes së shokut të saj të jetës.

“Te Allahut jem dhe te ai do te kthehemi! Edhe pse….e rende , smundem me pershkru….por , kjo eshte jeta! Gjithmone ne zemrat tona! E di qe do na ruash nga lart!
Varrimi i Blerim Pecit behet sot me Aksham ne varrezat e Shipolit ne Mitrovice!” ka shkruar Afërdita mes dhimbjes dhe trishtimit.

Ndryshe për humbjen e humoristit të njohur kanë reaguar shumë fytyra publike, dukë përfshirë këtu politikan dhe kolegë të tij.