Kylian Mbappe e ka pranuar se do të luajnë kundër skuadrës më të mirë në botë në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve

Real Madrid dhe PSG do të takohen në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve, në përballjen kryesore të kësaj faze.

Sulmuesi i ekipit franceze, Kylian Mbappe thotë se do ta kenë shumë të vështirë, sepse luajnë ndaj skuadrës më të mirë në botë.

“Ne jemi dy prej ekipeve më të mira në botë. Në fakt, Real Madrid është skuadra më e mirë në botë, sepse ata e kanë fituar dy herë radhazi Ligën e Kampionëve, ndërsa ne jemi në rritje”, tha Mbappe për Marca.

“Besoj se do të jetë një ndeshje e madhe dhe ne shkojmë në Santiago Bernabeu për t’u kualifikuar”