Aktorja amerikanë, Jemima Kirke e quan të pakuptimtë martesën e saj të vitit 2009, shkruan “Daily mail”, përcjell “Bota sot”.

Ylli 32-vjeçar, e cili aktroi në shfaqjen Jessa Johansson HBO në një intervistë për W magazine, ka reflektuar për martesën e saj me Michael Mosberg, që u nda nga ai në vitin e kaluar.

“Ishte e thjeshtë, e nxituar dhe e pakuptimtë”, ka thënë Kirke për martesën e saj.

Kirke shprehu skepticizëm serioz mbi konceptin e dasmave, në përgjithësi, duke i quajtur ato pak më shumë se një performancë.

Image