Manchester United do të bëjë ofertë për mesfushorin e Real Madridit, Marco Asension, gjatë afatit kalimtar të janarit.

Don Balon raporton se “Djajtë e kuq” besojnë se mund ta transferojnë 21-vjeçarin, i cili nuk ka qenë në gjendje të zërë vend në 11-shen startuese në “Santiago Bernabeu”, transmeton Express.

Sipas Don Balon, United ka hequr dorë nga Gareth Bale, qoftë përkohësisht, dhe tani e ka për synim spanjollin e talentuar. /