Pas dy vjetësh të problemeve me gjurin, sulmuesi i Reds ka regjistruar vetëm një paraqitje këtë edicion, ndaj mund të huazohet gjatë janarit

Sulmuesi i Liverpool, Danny Ings, kërkohet nga disa skuadra të Premierligës, si huazim, në afatim kalimtar të janarit.

Ings ka regjistruar vetëm një paraqitje me Liverpool këtë edicion, pasi është goditur nga lëndimi i gjurit për dy vjet radhë.

Crystal Palace, Newcastle dhe West Ham janë të interesuara për Ings, ndërsa raportohet që edhe Brighton, Stoke dhe West Brom mund të bëjnë oferta për të.