Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri së bashku me disa bashkëpartiak kanë postuar disa foto nga nata e përgjakshme e 27 Prillit, në të cilën më së rëndi e pësoi kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

Në disa prej fotove duket edhe takimi i Mukit e Ziadin Selën, por ndaj këtyre fotografive kanë reaguar një numër i madhë i qytetarëve, duke e akuzuar LSDM për tradhti ndaj Aleancës, njofton agjencia e lajmeve INA.

Agjencia e lajmeve INA ju sjellë vetëm disa nga komentet kur qytetarët shprehen të revoltuar me largimin e Ziadin Selën, njeriut që u sakrifikuar dhe ishte më meritori për rrëzimin e rregjimit të kaluar.