Tottenham Hotspur është gati të bëjë dy transferime të mëdha gjatë afatit kalimtar të janarit

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino dëshiron që gjatë janarit të transferojë Luke Shaw të Manchester Unitedit dhe Ross Barkley të Evertonit.

Argjentinasi beson se skuadrës i duhen një mbrojtës i majtë dhe një mesfushor, shkruan Express.

Por, Tottenham do të ketë konkurrencë të fortë nga skuadrat Chelsea, Arsenal dhe West Ham për Barkley, ndërsa Shaw e dëshiron Newcastle.