Datat dhe oraret e çerekfinaleve të Kupës së Italisë janë konfirmuar, me derbin e Madonninës që do të luhet më 27 dhjetor.

Faza e çerekfinaleve do të ketë dy derbi, me Milan dhe Inter dhe Juventus që do të ndeshet me Torinon.

Të enjten janë konfirmuar zyrtarisht oraret e ndeshjeve, dhe Italia këtë vit do të ketë një “Boxing Match Day” si në Angli, me Lazio dhe Fiorentina që do të ndeshen më 26 dhjetor.

Derbi i Milanos do të jetë një ditë më pas, me dy ndeshjet e tjera që do të zhvillohen një javë më pas.

Çerekfinalet

Lazio-Fiorentina     26 dhjetor (21:00)

Milan-Inter             27dhjetor (20:45)

Napoli-Atalanta      2 janar (20:45)

Juventus-Torino      3 janar (20:45)