Janë konfirmuar sot datat dhe koha kur do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Italisë në futboll.

Derbi “Della Madonnina” mes Milanit dhe Interit do të zhvillohet më 27 dhjetor duke nisur nga ora 20:45, transmeton Express.

Ndërsa derbi tjetër i qytetit mes Juventusit dhe Torinos zhvillohet më 3 janar duke filluar nga ora 20:45.

Çerekfinalet e Kupës së Italisë:

Lazio – Fiorentina, 26 dhjetor, ora 20:00

Milan – Inter, 27 dhjetor, ora 20:45

Napoli – Atalanta, 2 janar, ora 20:45

Juventus – Torino – 3 janar, ora 20:45