Disa femra nuk shquhen vetëm për anën e tyre sportive, por edhe për bukurinë. Alica Schmidt është nga Gjermania dhe është cilësuar si atletja më të bukur në botë.

18-vjeçarja është atlete e garave 200, 400 dhe 800 metra, ndërsa pritet të tërheqë vëmendjen në Lojërat Olimpike që do të mbahen në Tokyo, në 2020-ën.

Alica ka shumë fansa edhe në profilin e saj në Instagram, ku shpërndan në mënyrë të vazhdueshme pozat e saj më të mira dhe shijon komplimentet e panumërta.

Shihni fotot dhe do të mendoni edhe ju që kjo është sportistja më seksi për këtë vit.