Pas shortit të fazës se 1/8-ave, UEFA ka zyrtarizuar edhe kalendarin e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve.

Sfidat e para do të zhvillohen më 13-14 dhe 20-21 shkurt, ndersa ato të kthimit 6-7 dhe 13-14 mars.

Ndeshjet e para

13 shkurt

20:45   Juventus-Totenhem

20:45   Basel-Manchester City

14 shkurt

20:45   Porto-Liverpool

20:45   Real Madrid-PSG

20 shkurt

20:45   Chelsea-Barcelona

20:45   Bayern-Beshiktash

21 shkurt

20:45   Sevilla-Manchester United

20:45   Shaktar Donjetsk-Roma

Ndeshjet e kthimit:

6 mars

20:45   Liverpool-Porto

20:45   PSG-Real Madrid

7 mars

20:45   Totenhem-Juventus

20:45   Manchester City-Basel

13 mars

20:45   Manchester United-Sevilla

20:45   Roma-Shakhtar-Donjetsk

14 mars

18:00   Beshiktash-Bayern Munchen

20:45   Barcelona-Chelsea