Juventusi e ka mposhtur 3:0 Bolognan për të poshtuar pozitën e dytë në Serie A, duke lënë prapa Interin, që u mposht në shtëpi nga Udinese.

Juventusi ka marrë tri pikë të vlefshme në xhiron e 17 në Serie A, duke e mposhtur 3:0 në udhëtim Bolognan, shkruan Gazeta Express.

Miralem Pjanic (27’), Mario Mandzukic (36’) dhe Blaise Matuidi (64’) shënuan për Zonjën e Vjetër që pas këtyre tre pikëve pushton pozitën e dytë, tani me vetëm një më pak se Napoli.