E cilësuar si një ndër femrat më të bukura në botë, aktorja Julia Roberts, ka vendosur të sjellë ndryshime në jëtën e saj.

Ndryshimet lidhen me pamjen e saj fizike, që duket se aktoren e kanë “lodhur” dhe kështu ka vendosur të shfaqet tërësisht ndryshe.

Nga bjonde me flokë të gjatë, në flokë kuqë dhe të shkurtra.

Yllit i “Pretty woman” është fotografuar në New York me look-un e saj të ri, dhe ajo çfarë mund të themi është se edhe kështu duket mjaft seksi.

Kohët e fundit aktorja më e bukur në botë po merret me xhirimin e filmit të ri “Ben is Back”.  Nuk dihet ende nëse ky ndryshim i look-ut të aktores ka ardhur si pasojë e personazhit që po interpreton, apo ka qënë zgjedhje e saj personale.