Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola e ka pranuar se David Silva do të luajë kundër Manchester Unitedit

Në fillim të kësaj jave Pep Guardiola kishte thënë se David Silva është në dyshim për ndeshjen ndaj Mancehster Unitedit në Premierligë.

Por, ai tashmë thotë se lojtari është shumë mirë dhe do të luajë në derbi.

“A do të jetë Silva gati për Unitedin? Po, Silva do të luajë”, tha shkurt Guardiola gjatë konferencës për media.

United dhe City do të takohen të dielën në Old Trafford, në kuadër të javës së 16 të Premierligës.

Global