Talenti i ri gjerman e ka zgjedhur Camp Nou si destinacionin e tij, në momentin që vendos të largohet nga Schalke.

Mesfushori i Schalke, Leon Goretzka, ka vendosur të transferohet tek Barcelona, nëse largohet nga Bundesliga.

Gjermani ka qenë i lidhur me Bayern Muncih, Juventus dhe Liverpool, por dëshiron që t’i bashkohet skuadrës nga Camp Nou

Global