Golden State Warriors ka bërë proces të shkurtër me Memphis Grizzlies në Oracle Arena.

Kampionët triumfuan lehtësisht 97-84 para tifozëve të vet, duke mos lodhur lojtarët kryesorë.

Teksa Curry vazhdon të jetë jashtë për shkak të lëndimit, ishte Klay Thompson ai që e zëvëndësoi me 29 pikë të realizuara.

Durant shtoi vetëm 22 pikë në këtë takim, pasi nuk kishte nevojë për më shumë impenjim.

San Antonio Spurs befasisht triumfoi në udhëtim te Portlandi që realizoi një varg fitoresh së fundmi në udhëtim.

Spurs ju falën 20 pikëve të Pau Gasol dhe 17 kërcimeve, i cili shkëlqeu në këtë takim.

Aldridge shtoi 22 pikë, kurse nga stoli kontribuan Patty Mills dhe Manu Ginobili me nga 10 pikë.

Spurs gjenden tash katër fitore larg vendit të parë në perëndim, kurse Golden State një fitore prapa.