Zinedine Zidane është zgjedhur trajneri më i mirë për vitin 2017.

Në gala mbrëmjen në Dubai nga “Globe Soccer Awards”, Zinedine Zidane është zgjedhur si trajneri më i mirë në botë për vitin 2017, pasi fitoi pesë tituj me Real Maridin

Ai i mposhti Antonio Conten (Chelsea), Massimiliano Allegrin (Juventus) dhe portugezi, José Mourinhon (Manchester United)