Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi kanë fituar nga pesë Topa të Artë në 10 vitet e fundit

Në dekadën e fundit vetëm dy lojtarë Cristiano Ronlado dhe Leo Messi kanë qenë më të mirët në botë, çka nuk kishte ndodhur kurrë në histori të futbollit.

Por, kur të dy kanë kaluar të 30’at, është e kuptueshme se ata nuk do të qëndrojnë në krye të futbollit përgjithmonë dhe një ditë ata do të zbresin nga froni.

Sipas të përditshmes spanjolle Marca janë gjashtë lojtarë që mund të zbresin nga froni dy lojtarët më të mirë në botë.

Bëhet fjalë për Neymar, Mbappe, Isco, Griezmann, De Bruyne dhe Eden Hazard.