Pedro ishte pjesë e një episodi qesharak në ndeshjën ndaj West Ham. Lindur dhe rritur në ‘La Masia’ , Pedrito ishte partner i Messit për disa vite në sulmin e Barcelonës, derisa u transferua për 27 milionë në Chelsea.

Megjithatë, duket që Pedro nuk është mësuar t’i ekzekutoj goditjet anësore. Në një moment atij i rrëshqet topi, ndërsa Zabaleta duket që nuk bindet për t’u përsëritur goditja.

Për më shumë shikoni videon.