Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester City dhe Tottenham.

Manchester City dhe Tottenham do të përballen në stadiumin “Etihad” nga ora 18:30, në kuadër të xhiros së 18’të në Premierligë,

Manchester City: