Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen derbi të Serisë A, mes Juventusit dhe Interit.

Inter i shkon Juventusit në “Allianz Arena” në Torino, në kuadër të javës së 16-të të kampionatit italian, transmeton Express.

Juventusi do ta presë Interin, liderin e Serisë A dhe skuadrën që s’di humbje në këtë edicion, transmeton Express.

Këto janë formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Juventus: De Sciglio, Benatia, Chiellini, Asamoah; Khedira, Pjanic, Matuidi; Cuadrado, Higuain, Mandzukic

Inter: