Filloreta Raçi, e njohur për të gjithë publikun me emrin artistik Fifi, natën e parë të “Këngës Magjike” u ngjit në skenë për të performuar. “Zhurmë’ është një nga këngët më të pëlqyera deri tani, e kjo dëshmohet nga klikimet në Youtube.

Ndërkohë Fifi gjithnjë ka dalluar për zërin e saj të bukur e të fuqishëm, dhe këtë e ka treguar në çdo interpretim të saj “live”. Por duket se skena e “Këngës Magjike” e bëri të përjetonte shumë emocione, e nga ato negative, të cilat e bënë që të mos shkëlqejë ashtu siç e ka zakon, por të gabojë disa nota.

Por ashtu siç ndodh rrallë, bukuroshja nga Kosova ka reaguar përmes një postim të gjatë në Instagram, marrë shkas nga një koment që i është bërë nga një fans. [fifi]

Fifi pranon dhe u kërkon ndjesë të gjithë atyre që i zhgënjeu në këndimin “live”, duke u shprehur se emocionet ishin të shumta. Më pas me shaka shkruan se me siguri e kanë marrë më sysh.

Postimi i plotë i këngëtares:

Une i lexoj komentet , rralle me iken naj koment !
Ai Qielli ne skene qe kisha nuk ishin thjesht drita , ishin ca yje qe merrnin fryme dhe qe po ndjenin kangen tem ne cdo fryme sikurse dhe une .. e me ndihmen e @jonipeci , @anxhelgoga dhe 150 studenteve te tij kanga jem mori dimension tjeter , dhe per kete ju falenderoj pafundesisht o femije te bukur .. Bashkimi ben fuqine , nuk kane qene budallenj ata qe kane thane ???????? ju perulem ??????????. Une e di qe skam knu ashtu sic e meriton “Zhurma” te kendohet dhe qe kam zhgenjy shume njerez, edhe ato me te dashurit e mi ,po emocionin qe kam perjetu une sdo e nderroja me asnje gje , bile as edhe ato notat qe kam bo gabim , por nje gje ta keni te sigurt qe po shkova finale do ju nderoj ???????? p.s dje mkan ra msysh se ska mundsi ???? Love ya & thank u so much for the support ! God bless ya