Ajo mori famë në vitin 2013, pasi ishte pjesë e klipit Blurred Lines të Robin Thicke.

Dhe të enjten, Emily Ratajkowski mori pjesë në organizimin GQ Men Of The Year, në Chateau Marmont, Los Angeles,.

Emily, e cila u paraqit në tapetin e kuq me modelen Hailey Clauson, shkëlqeu në të zeza, duke mos u ekspozuar, por mahniti me pamjen.

Edhe pse nuk ishte ekspozuar, ajo dukej mjaft seksi dhe e bukur