Vajza e Eli Farës, Marina Fara është ndër modelet më të komentuara në shtypin rozë.

Në çdo paraqitje të saj, ajo na befason me imazhet të cilat i realizon.

E në këtë fotosesionin e fundit, e veshur me një fustan të zi ajo shfaq linja trupore perfekte, por detaji i cili na bie në sy janë të brenshmet, të cilat siç duket në foto nuk i ka veshur fare.

Me një trup si të saj, çdo modele do dëshironte të bënte poza të tilla.

Ndryshe, Marina ishte komentuar edhe për jetën luksoze që bën dhe aferat të cilat pretendohej të ketë bërë.

Më shumë përflitet për modelen, sesa për të ëmën e saj, këngëtaren e dashur shqiptare Eli Fara.