Xhesika Berberi cilësohet ndër modelet më të bukura dhe më të thjeshta shqiptare.

Jo më kot Xhesika është zgjedhur ‘Miss Universe’ 2011, epitet të cilin e vazhdon ndër vite e madje me shumë meritë.

Biondja shpesh është krahasuar me Gigi Hadid, modelen e njohur me famë botërore, të cilat duken krejtësisht të njëjta.

Modelja Berberi na befason çdoherë me pamjen e saj e madje me poza të zhveshura dhe tejet provokuese.

Duhet theksuar se Xhesika konsiderohet femra më e bukur shqiptare, edhe pse veprimtarinë e saj e zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.