Në tepihun e kuq gjatë këtij viti defiluan shumë personalitete të njohura me kreacione interesante.

Ato shkëlqyen dhe sollën magji përsëri aty ku ishte vendi.

Image

Crissy Teigen

Manekinia në ndarjen e sivjetme të Oscar veshi këtë fustan të Zahaira Murada, me të cilën mahniti botën e modës.

Image

Aishvaraj Rai

Festivali i filmit në Kanë ishte rasti për kthimin e saj në skenë. Ajo veshi fustanin e dizajnuesit Michael Chink.

Image

Jennifer Lawrence

Një nga veshjet që la përshtypjen e “veshjeve të zhveshura”. Jennifer e zgjodhi për premierën e filmit “Mother” në Londër.

Image

Blake Livley

Aktorja ishte e kënaqur nga dizajni i modës me zgjedhjen e veshjeve, por gjithashtu me qëndrimin e përgjithshëm në çmimin “Golden Globe”. Për të, kjo veshje u krijua nga studio “Versace”.

Image

Jennifer Lopez

Diva latine shkëlqeu në një krijim interesant në çmimin “People Choice Awards”

Image

Jennifer Lopez

Edhe një shfaqje mode do të mbahet në mend për vitin që po lëmë pas. Eli Sab krijoi këtë fustan spektakular për JLo, por edhe ajo u shfaq si një zonjë e vërtetë.