Diellza Kolgeci vazhdon të mbetet simbol i bukurisë shqiptare.

Së fundi, ajo ka qenë e angazhuar në organizimin e “Ballo Shqiptare 3” në bashkëpunim me Afërdita Paraqadën,

Në rrjete sociale, Diellza ka publikuar një fotografi në të cilën i lë pak vend imagjinatës me këtë paraqitje. E veshur vetëm me një pallto prej gëzofi dhe me të brendshme, bukuroshja tregon se nuk e kishte të ftohtë e zhveshur në mes të borës.

Si çdo herë, linjat trupore të modeles ishin në fokus edhe në këtë imazh tejet provokues.