Pas krizës së rezultateve, blerja e bujshme nga Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu mund të largohet nga Milani.

Sipas “Calciomercato.com”, Trabzonspor dhe Galatasray në Turqi kanë shprehur interesim për transferimin e tij.

Por, Milan nuk dëshiron të negociojë huazimin e tij por me shitjen përfundimtare të tij.