Morena Taraku është ndër artistet që bën një jetë goxha luksoze.

Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, duke publikuar vazhdimisht imazhe të reja nga përditshmëria e saj.

Së fundi, ajo ka publikuar disa fotografi përmes të cilave ka treguar blerjen e radhës super-luksoze që ka bërë.

Janë një palë çizme të markës DSQUARED2, të cilat janë me ngjyrë të zezë dhe me taka tejet të larta. Po të kërkosh rreth çmimit të tyre, një pale çizme të tilla kushtojnë 1.435 dollarë amerikan.